Haftowanie koralikami ikon

Nie ma prezenta cenniejszego jak stworzony swoimi rękami. Stara prawda aktualna dzisiaj, więcej niż kiedykolwiek. Kiedy w supermarkecie możesz kupić setki, jeśli nie tysiące prezentów, ale po godzinie chodzenia między półkami nic nie kupisz i pójdziesz do domu, to właśnie w takich chwilach haftowanie koralikami - to jest to, czego potrzebujesz.

Kompania BS "Soles" zajmuje się produkowaniem całkowicie gotowych zestawów do haftowania koralikami dla tworzenia obrazów. Kupić haft koralikowy jako prezent, albo jeszcze lepiej wyhaftować go samodzielnie - oznacza to demonstrować subtelną wiedzę smaków i zainteresowań innego człowieka.

Ikony są słusznie zajmują poczesne najpiękniejsze i jasne miejsce w domu. One chronią mieszkańców domu od nieczystych myśli, pomaga w życiu codziennym.

Przez długi czas istnie tradycja ikony rodzinnej, która wręcza się z pokolenia na pokolenie, często unikalnej, napisanej w jednym egzemplarzu.

Idealnym ucieleśnieniem na taki talizman rodziny jest ikona, wyszywane koralikami.

Świetnym wcieleniem rodzinnego uroku może być ikona, haftowana koralikami. W internet-sklepie kompanii BS "Soles" wielki wybór zestawów haftowania koralikami ikon - od prostych do trudnych mnogoelementych ikon z religijnymi tematami.

A czy Państwo wiedzą, że ikona stworzona ręcznie, ma potężną energię? Tak, to prawda. Ikona może stać prawdziwym talizmanem, zarówno jak dla ciebie i dla tych, komu jej podarujesz. Ale stworzenie ikony wymaga dobrych wpraw i przynajmniej trochę doświadczenia - reprodukcja twarzy oraz drobnych elementów uważane za najbardziej trudne pod względem umiejętności. Wybór takiej pracy jako próbnej lub pierwszej, nie warto, lepiej na początku odpracować metody pracy na prostych schematów, z wielkimi elementami i w prostych kolorach. Stwórzyć samodzielnie kanoniczny wizerunek i zrobić prawidłowy zakres kolorów zmoże tylko realny fachowiec. Dla haftowania koralikami ikon, nawet z doświadczeniem w rzemiośle, warto dobierać gotowe zestawy, które mają, nie tylko dobrze zaprojektowane schematy, a również starannie dobrane perwotne materiały oraz dokładną instrukcję.

Lepiej zacząć pracę średniej lub dużej wielkości. Najbardziej trudnymi uważają miniatury.

Dla ikon najlepiej wykorzystać sposób haftowania koralikami "całkowita zaszywka", w którym kanwa zasłania koralikami całkowicie. Taka technologia pozwoli lepiej odtworzyć wizerunek, w którym ważna jest postać świętego, i tło.

Pracę powinnyśmy rozpocząć w górnym lub dolnym rzędzie, ściśle przylegającą do kierunku od lewej strony do prawej. Świetnie wygląda w takich wyrobach i tworzą efekt poświaty szklane koraliki z złotą, srebrną i perłową ozdobą. Dla tego, żeby osiągnąć takiego efektu, trzeba śledzić za tym, żeby koraliki były przymocowane pod jednym kątem, tworząc idealnie gładką powierzchnię.

Na razie to wszystko, co możemy powiedzieć o haftowaniu ikon koralikami. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej kompanii BS "Soles"(http://soles.tius.pl/), gdzie można preczytać nie tylko korzysną informację, a również zrobić zamówienie zestawów dla haftowania koralikami na różne tematy. Kupuj najlepsze, pracuj z BS "Soles"!